NEJŠIRŠÍ SORTIMENT BOT PRO KONĚ MŮŽETE VYBRAT ZDE : http://www.boty-pro-kone.cz/

Proč svému koni pořídit boty

  • bota chrání kopyto i v těch nejagresivnějších terénech, hlavně těch nepřirozených jako je práce na asfaltu/betonu.
  • v případě, že kůň přechází naboso budou boty velkým pomocníkem jak koni, který nebude mít problém po sundání podkov s terénem, tak i jeho jezdci, který bude moci svého koně bez obtíží jezdecky využívat.
  • v případě kopyt nemocných nebo deformovaných jsou boty a jejich individuální speciální vypodložení doporučovány hlavně jako rehabilitační prostředek v léčbě.

Již dávno před námi indiánské kmeny u svých koní používali ochranu kopyt po dobu jízdy…

Toto je ukázka bot vyráběných kmenem Arapaho, botky si vyráběli z bůvolí kůže (z archivu Jaime Jacksona)

Dnešní moderní boty :)…

Easyboot Epics 

Používání bot pro koně Easyboot je přirozenější cesta, jak koni poskytnout vysokou ochranu kopyta, trakci, lepší absorpci nárazů. Jednoduše se na kopyto pasují, jsou mnohem lehčí a mají mnohem delší životnost než klasické kovové podkovy. Pokud jsou správně nasazeny, zůstanou na kopytě pevně připevněny stejně jako podkovy přibité hřeby, ovšem s jednou velkou výhodou –  botu Easyboot kdykoli sundáte a jednoduše si ji zase připevníte zpět. Všestranné boty. Vynikající na Endurance!!!!! Skvělé na práci v aréně, několikadenní vyjížďky v rozmanitém a extrémním terénu. Vhodné na Barell Racing , jiné westernové disciplíny a do vozu na delší tratě. Snadná údržba. Boty Easyboot jsou vyráběny již přes 30 let. Během této doby byly používány k dosažení úspěšnosti v distančních závodech na koních na trasách od 2,000 do 18,000 mil. Poskytují jistotu jednotkám USA jízdní policie.


2.000,- /ks

 

Oldmac’s G2

Je všestranná botička. Má unikátní high-tech vlastnosti na vnější straně podrážky. Spojuje skvělé vlastnosti Hoof SuspensionTM systému pro pružnost a speciálně vyvinutý Thermo Plastic Urethane (TPU). Díky jejím vlastnostem můžeme eliminovat problémy s kopyty, vzniklé nárazy a různá jiná zranění, popř. urychlit léčbu těchto problémů. Jestliže Váš kůň trpí následujícími potížemi – arthritis, fraktury nožních kostí, naražená hlezna, zánět střelkové kosti, kostnatění, fraktura kolene, laminitis, podlitiny na kopytě – jezdecká bota Old Mac’s G2 je vhodná pro vašeho koně. Jsou vhodné také pro zdravé koně na normální ježdění do terénu na kluzkých površích, na blátě a sněhu. Jsou také výborné do vozu na vzdálenost max.40km za jednu jízdu, nebo za týden.Výborné na skákání a na krátké distančky. Snadno se nasazují na kopyto a dobře drží. Můžete jimi chránit jak hřebce, tak klisny proti kopnutí při připouštění.  Poskytněte Vašemu koni nezbytnou PÉČI, PODPORU a JISTOTU, kterou tolik potřebuje při přepravě v transportéru a nasaďte mu Old Mac´s G2 víceúčelové boty. Používání Old Mac’s G2 může také zabránit úrazům korunky, které brání růstu stěny kopyta a mají za následek trvalé poškození stěny. Old Mac´s G2 PŘEDEJDE vzniku mnohých zdravotních problémů s dolními končetinami a kopyty Vašeho koně, obzvláště při převozech.

cena za pár 4.500,-

 

Renegades 

Boty Renegade jsou velmi dobře přizpůsobené pro bosé koně, snadno použitelné, zaručují bezpečí i v extrémních podmínkách.Inovativní pohyblivý chránič patky zajistí a podpoří přirozený pohyb kopyta a spěnky. Boty jsou vyrobeny z high-tech polymeru, který je velmi odolný a zároveň průžný. Tyto boty, tak jako většina ostatních jsou navrženy, aby padly na ,,přirozeně‘‘ strouhaná kopyta. Renegade  jsou využívány při náročných koňských sportech. Hlavně jsou oblíbené mezi vytrvalostními (endurance) jezdci , otestované na nejnáročnějších tratích v USA i jinde ve světě (Tevis Cup apod.).

Renegade  jsou vyrobeny v USA a jsou dostupné v sedmi velikostech a v osmi různých barvách.

cena 2600,-/ ks

Equine Fusion – New Performance

Equine Fusion – tzv. jogging shoe,  je nový typ boty, který respektuje anatomii, biomechaniku, funkci kopyta a zároveň ho chrání a podporuje. Jsou to boty do jakéhokoliv terénu, vodě-odolné a lze je prát v pračce na 40°. Jejich výhodou je lehkost a unikátní flexibilnost. Jsou perfektní také při rehabilitaci kopyt. Pro rozhodnutí správné velikosti je rozhodující délka kopyta (pokud není kopyto širší než delší). Nevíte-li si rady, rádi Vám poradíme!!

cena 4400,- za pár

Není problém se domluvit, boty vybrat, koně upravit, změřit a boty napasovat. V tomto případě se ceny pro mé klienty vztahují i na tuto službu.

Společnost Easycare

Easyboots jsou vedoucí firmou vyrábějící koňské boty již více jak 30let. Během této doby byli používány k vítěžství endurance závodů, horských treků 2.000 – 18.000 mil, poskytují lepší trakci jednotkám jízdní policie, rehabilitují kopytní problémy. Koncept svých bot firma nadále vylepšuje každý rok. V roce 2005 firma představila několik vylepšení Easyboot a Easyboot Epic, které zahrnují testování a zpětnou vazbu od jezdců z celého světa.

Použití Easyboots je přirozený způsob, jak zajistit ochranu kopyta, trakci, léčbu, odpružení a zároveň umožňuje, aby kůň chodil bos. Jsou pohodlné pro kopyta, jsou lehčí a vydrží mnohonásobněkrát déle než železné podkovy.s tím rozdílem, že boty easyboot můžete kdykoliv svému koni sundat a nandat, podkovy nikoli! 

 

Záruční podmínky bot

EasyCare nabízí 90 dnů záruční opravu nebo výměnu pro všechny boty koupené jako nové, vyráběné značkou EasyCare. Stejné podmínky platí i u Renegades, Equine Fusion. Zachovejte Váš původní doklad o nákupu po tuto záruční dobu.

 

Jak správně změřit kopyto

Nejprve je nutný čerstvý trim a poté změřit délku a šířku kopyta