Association for the Advancement of Natural Horse Care Practices..

Asociace pro rozvoj přirozené koňské péče a praxe

AANHCP vznikla postupně. Později v roce 1970, současný výkonný ředitel AANHCP Jaime Jackson – kovář spolu s osobním přítelem a kolegou kovářem Les Emerym (autor knihy Kovářské teorie a kopytní péče) představil podobnou organizaci. Taktéž na základě divokého koně, kterou nazvali „Americká akademie jezdeckého umění“. Návrh byl vypracován a odvezli jej mnoha jezdeckým odborníkům po celém USA a do zahraničí pro jejich názory a podporu. To se však neuskutečnilo, ale oba muži si uvědomili, že je potřeba systematizovaný přístup k přirozenému jezdectví, chovu a kopytní péči.
V průběhu roku 1990, šel trend směrem k obecnému přijetí „přírozeného“ – “nejlepšího „pro koně. Tehdy přišla na svět Jacksonova průkopnická kniha The Natural Horse – Poučení z volné přírody (1992), která byla a je tou hlavní sílou. Začala se tak vyvíjet nová generace odborníků na kopytní péči. Mnozí pocházeli z řad majitelů koní, kteří nebyli spokojeni s úpravami svých podkovářů. Dnes je všeobecně uznávaný a zastávaný názor, že problémy jako kulhání, většinou způsobené nebo zkomplikované okováním spolu s nepřirozenými stravovacími podmínkami a chovem, bylo a je hlavním impulsem pro prudce stoupající přechod koní naboso.

Pod vedením Jaime Jacksona a za plánování technické podpory od Northwest Arkansas Resourse Conservation and Development Council,  bylo formálně zorganizováno „Americké sdružení odborníků na přirozenou kopytní péči“ (AANHCP) roku 2003. Původně bylo organizováno s primárním cílem poskytovat systematizované školení na kopytní péči. V roce 2004 AANHCP získala IRS označení jako nezisková organizace, osvobozená od daně podle § 501 (c) 3 z IRS zákoníku, a byla zpočátku začleněna ve státě Arkansas. Nicméně, v roce 2007 bylo dobře známo, že AANHCP byla více než jen o „kopytech“, ale o každém aspektu života koně. Bylo také jasné, že členství a podpora AANHCP byla mezinárodní. Toto rozhodnutí bylo následně provedeno změnou názvu organizace „Asociace přirozené koňské péče o koně a praxe“, zachovává zkratku „AANHCP“. Asociace byla znovu zařazena do státu Kalifornie v roce 2008 pod svým novým názvem.

více informací naleznete na oficiálních stránkách www.aanhcp.net a www.isnhcp.net